A beton egy könnyen formálható anyag, hosszú élettartammal rendelkezik,  napjainkban az egyik legmegbízható építő anyagnak számít. De mint mindenhez a betonozáshoz is, megfelelő szakértelem szükséges, hiszen csak akkor lesz tartós és megbízható a végeredmény, ha szakszerűen van elkészítve, és folyamatosan figyelünk is rá, védjük. Ellenkező esetben elkerülhetetlen a kültéri beton javítása.

Ellenkező esetben betonfelület sérülhet, javítására lehet szükség, mely nem egyszerű folyamat. ezért mindenképpen nagyon fontos, hogy betonozás esetén a megelőzésre törekedjünk.

Mit értünk a beton károsodás alatt?

Az idő múlásával, a környezeti tényezők, és az esetleges kezdeti fázisban felmerült hibák miatt is a beton felületen sérülések jelenhetnek meg. Ilyen sérülés például, ha a beton felülete porlik, esetleg töredezetté válik.

Amennyiben bármi hasonlót tapasztalunk, azt jelenti, hogy a betont javítani kell.

Milyen gyakori hibák vannak, amelyek miatt a kül-, és beltéri betont javítani kell?

  • A beton elszíneződik
  • egyenetlenné válik a felülete 
  • kidomborodik
  • repedezik, vagy esetleg morzsolódik

Fenti hibák adódhatnak a bedolgozás és utókezelés során felmerülő hiányosságokból, vagy abból ha nem szakember, és nem szakszerűen végezte a munkálatokat.

Megfelelő előkészítéssel, és kivitelezéssel előre elkerülhető, hogy a beton felületet utólag javítani kelljen. Így kellő szakmai ismeret, és tapasztalat hiányában bízzuk szakemberre a munkálatokat.

Amennyiben a beton felület sérülése már bekövetkezett törekednünk kell a probléma alapos megoldására, hogy a beton javítása megfelelő legyen.

A beton felület sérülésének számos különböző oka lehet. A legtöbb sérülés elkerülhető megelőzéssel, néhány kevésbé súlyos hibát utólag is lehet javítani, de nagyon súlyos hibák esetén nagyobb anyagi kár is érhet bennünket.

Kültéri beton repedésének javítása házilag

A beton felületek többsége régi, és bizony az idő vasfoga nyomot hagy rajta. Gondoljunk csak időjárásra illetve egyéb környezeti hatásokra, melyek miatt repedések, hibák alakulhatnak ki.

Kültéri beton javítása. Hogyan javítsuk meg a sérült betonfelületet?

Milyen negatív hatások érhetik a beton felületet, amely miatt utólagosan javítani kell?

– hőmérsékletváltozások, 

-csapadékvíz hatásai, 

-légköri szennyezőanyagok, 

-páralecsapódás

Fent felsoroltak mind-mind repedéseket idézhetnek elő. Az ilyen beton hibákat ajánlatos mielőbb kijavítani, hiszen a probléma az idő múlásával fokozódhat. 

Napjainkban számos termék létezik, amellyel a kisebb hibák könnyek orvosolhatóak.

Megelőzés vagy utólagos kezelés?

A fent felsorolt betonhibáknak kialakulásának számos különböző oka lehet. A legtöbb hiba elkerülhető megelőzéssel, a kisebb hibák pedig részben utólag is lehet javítani.

A tisztánlátás érdekében lássunk néhány példát:

Megelőzés:

  • síktartási gondok;
  • méhsejtesedés;
  • betonszennyeződése

Utólagos javítás:

  • elszíneződések, foltok kialakulása;
  • felületi töredezés, morzsolódás;
  • repedezés.

Milyen betonjavító anyagok vannak?

A megfelelő javító anyag kiválasztásához figyelembe kell venni a meghibásodások helyét, vagyis, például, hogy a hiba kültéren, vagy beltéren jelentkezett-e, illetve, hogy a javítandó beton felület milyen típusú. (nyers beton, beton járólap, esztrich beton, vagy esetleg előgyártott vasbeton)

Néhány beton javító anyag a teljesség igénye nélkül:

1.javítóhabarcs és tapadóhíd:

Ha a beton mállik, távolítsuk el a málló részeket és használjunk tapadóhidat, mely 1-2 mm vastagságban ecsetelhető, így megfelelő tapadást biztosít, a frissen felvitt javítóhabarcs és a régi beton felület között. A javítóhabarcsokat minden esetben a tapadóhíd meghúzása után, azonnal kell felvinni, mert csak így tudjuk biztosítani a megfelelő mechanikai kapcsolatot a két anyag között.

2. javító cementhabarcsok, glettek:

A javítandó betönfelület kiegyenlítésére lyukak  lezárása használatos. 

3. funkcionáló műgyanta rendszerek:

Ezek a szárító hatású javítóanyagok az ásványi anyagokkal és a javító habarccsal keveredve oldhatatlan folyadékot hoznak létre, a felületek összetartására.

Azt hogy, az adott betonhibához milyen javítóhabarcsot és hogyan kell használni, csak megfelelő szaktudással  lehet meghatározni.

Amennyiben javítandó beton felülete van forduljon hozzánk bizalommal!